BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott a Graphisoft

2006. március 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az új Fed-elnök szavai nyomán eluralkodó borús hangulat Budapesten is éreztette hatását, a BUX a tegnapi kereskedés során csak rövid időre tudott a pluszos tartományba lendülni. A délutáni átmeneti erősödést kivéve az irányadó mutató egész nap előző napi záróértéke alatt tartózkodott, s ott is zárt,
22 817 pontos utolsó értéke 0,3 százalékos csökkenésnek felel meg. A BUMIX ennél többet, 1,3 százalékot esett.
A legnagyobb forgalmat lebonyolító papír a Mol és az OTP volt, a két blue chip 5 milliárd forint körüli értékben cserélt gazdát, árfolyamuk nagyjából együtt mozgott. Az olajpapír és a bankrészvény is lefelé indult a délelőtt folyamán, majd jött egy kis felívelés, s a nap végére nagyjából ugyanoda tértek vissza, ahonnan elindultak. A Mol 21 690 forinton zárt, ez 90 forintos emelkedés, az OTP 80 forintos csökkenése egyszázalékos mínuszt jelent.
A gyógyszerpapírok is lefelé vették az irányt, igaz, eltérő mértékben. Záróárakat tekintve a Richter 0,8, az Egis közel 4 százalékot veszített értékéből, utóbbi papírnál a mínuszból több mint egy százalék a zárószakaszban jött össze. Igazi defenzív papír volt a rossz hangulatban másfél százalékkal emelkedő Magyar Telekom, a BorsodChem viszont fél százalékkal csúszott lejjebb.
A nap igazi sztárja a Graphisoft volt, a szoftvercég részvényei 4,5 százalékkal drágultak a kereskedés folyamán, forgalmuk azonban nem lépte át a 100 milliós határt. Átmenetileg véget ért viszont a Synergon-hossz, a rendszerintegrátor részvényei a nap végére visszacsúsztak a 700 forintos szint alá.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet