BUX 139538.41 0,17 %
OTP 45370 0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mire jó a B részvény?(kimaradt!!)

2006. március 14. kedd, 17:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az FHB alapszabálya szerint a 8 millió darab B sorozatú szavazatelsőbbségi részvény az A-részvényekkel megegyező szavazati és osztalékjogot biztosít, ám vannak többletjogok is. A közgyűlés az alapszabály módosításáról, szétválásról, beolvadásról, más társasággal való egyesülésről, valamint igazgatósági tag és a könyvvizsgáló megválasztásáról, sőt, bármely más, az alapszabály által nem kizárólagosan közgyűlési hatáskörbe vont, ám napirendre tűzött kérdésben csak úgy hozhat döntést, ha azt a jelenlévő B részvényesek egyszerű többsége megszavazza. Eszerint a B részvényosztály többsége gyakorlatilag vétójogot biztosít tulajdonosának minden közgyűlési döntésben.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet