BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megjöttek a vevők

2006. január 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt napok hezitálása után ismét 250 forint alá csökkent az euró árfolyama a bankközi devizapiacon, sőt jellemzően e szint alatt tartózkodott a tegnapi kereskedés döntő részében. A hazai fizetőeszköznek mindössze néhány órára volt szüksége ahhoz, hogy mintegy egy forinttal javítson helyzetén – és 249,70 forinton érje el a legjobb pozícióját – az uniós devizával szemben, igaz, utána mindössze egy 20 filléres sávban mozgott a kurzus. A dollár szintén veszített értékéből, de itt a kereskedés végéig folyamatos volt a lefelé irányuló trend, így 208 forintról 206,50 forintig csökkent az aktuális jegyzés. Az Európai Bizottság szerdán nyilvánosságra hozott, nem éppen elismerő értékelése a magyar konvergenciaprogramról egyáltalán nem hatott az árfolyamokra. A jegyzéseket az elemzői vélemények szerint inkább az befolyásolta, hogy a befektetők az év eleji pihenés után ismét kezdenek visszatérni a piacra, és mind az állampapír, mind a forint esetében a vételi oldalt erősítették megbízásaikkal.
A kereslet élénkülése a hozamokon is meglátszott. A másodlagos állampapírpiacon a referenciahozamok a külföldiek által is kedvelt hosszabb lejáratokra 7–9 bázisponttal estek, míg éven belül 2–4 bázispont volt a csökkenés mértéke. A 6 hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján az ÁKK által felkínált mennyiség közel háromszorosára érkezett vételi ajánlat. A 103 milliárd forintnyi igényből azonban csupán 40 milliárdnyit fogadtak el, 6 százalékos átlaghozam mellett. (Ez ugyan alacsonyabb, mint a lejárathoz tartozó referenciaérték, de a benchmark papír lejárata mintegy 2 hónappal korábbi.)
A forintpiacon nem változott a kamatszint, az overnight jegyzés maradt valamivel 6 százalék alatt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet