BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nincs irány Európában

2006. január 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Felemás hétkezdés jellemezte a vezető európai tőzsdéket, Londonban le, míg Frankfurtban felfelé mozdult az index, igaz, a mérték nem volt meghatározó. A londoni FTSE–100 0,3 százalékkal lejjebb, 5732 ponton zárt, míg a német DAX–30 5 pontos pluszban, 5541 ponton végzett. Londonban az ingatlanos cégek papírjai voltak a fő vesztesek, a nap nyertese pedig a HSBC banki papír, miután a Citigroup felértékelte a részvényt. Frankfurt nyereségét elsősorban a Lufthansa és a DaimlerChrysler papír 2 százalékot meghaladó drágulása biztosította, nagyobb veszteséggel zárt a Deutsche Börse részvénye és a TUI – írta az MTI-Eco. A tengerentúlon a nyitásban némi bizonytalanságot okozott, hogy az amerikai fogyasztói hangulatot mérő RBC-IPSOS-Index januárban 78,2 pontra esett vissza, miután az előző hónapban még 85,5 ponton állt, és ezzel a 2005 októbere óta mért leggyengébb értéket érte el. A kedélyek azonban hamar megnyugodtak, és mind a Dow Jones, mind a Nasdaq nyereségbe váltott. Különösen jól kezdett a General Motors, amelynek árfolyama néhány óra után közel 5 százalékos nyereségben volt. A befektetők egyébként a vállalatok negyedik negyedéves beszámolóit várják a héten, ezek határozhatják meg az elmozdulások irányát.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet