Még tartanak az ünnepek a bankközi devizapiacon, gyér a forgalom, a külföldi piacok egy része zárva tartott, így az euró gyengülése és a dollár erősödése egyelőre talán nem jelent sokat. A londoni és New York-i szünnap miatt kifejezetten eseménytelenül telt az év első munkanapja: az uniós fizetőeszköznek a nap jó részében 252,60–252,80 forint között ingadozó jegyzése délutánra 20 fillérrel került lejjebb, a dollár pedig a kezdeti 213 forintról 213,80-ig kúszott fel. A héten valószínűleg még nem is várható igazán komoly aktivitás. Amint Kolba Miklós, az ING kereskedője a NAPI Online-nak nyilatkozva kiemelte, bár mától London és New York is nyitva lesz, a nagyobb befektetők csupán a jövő héten térnek vissza a piacokra.
A másodlagos állampapírpiacon szintén csak elvétve köthettek üzleteket, a referenciahozamok trend nélkül és legfeljebb egy-két bázisponttal változtak. Izgalmasabb volt viszont az ÁKK likviditási kincstárjegyeket piacra dobó aukciója. A február végén lejáró értékpapírokból meghirdetett 30 milliárd forintos csomagra meglehetősen nagy összegű, mintegy 94 milliárd forintnyi vételi megbízás érkezett, az értékesítés átlaghozama 5,98 százalék lett, ami majdnem megegyezik a három hónapos referenciahozammal. A következő nagyobb esemény a csütörtöki kötvényaukció lesz, ahol 65 milliárd forintnyi 2009/E államkötvény kerül kalapács alá.
A bankközi forintpiacon a januári tartalékolási periódus 5,75 százalékos overnight kamattal indult.
