Gyengült a forint az év utolsó kereskedési napja előtt. Az euró és a dollár folyamatosan erősödött a hazai fizetőeszközzel szemben, a reggeli értékekhez képest délutánra mintegy két forinttal kerültek többe. Az uniós deviza így 251,80 forintról 253 forint közelébe drágult, míg a zöldhasú 212 forintról indulva 213,80 forintig menetelt. A mostani ármozgásoknál persze azt is figyelembe kell venni, hogy a kicsi piaci likviditás miatt széles sávban ingadoztak az árfolyamok, üzletek jórészt az év végi pozíciózárásokkal kapcsolatban születnek.
A másodlagos állampapírpiacon egyelőre maradt a lassú menetelés, a referenciahozamok többsége kismértékben fölfelé mozdult. A hozamgörbe középső szakaszán 2-3 bázisponttal nőttek a mutatók, így megint kissé közelebb kerültek a bűvös hét százalékhoz. Az érdeklődés lanyha volt a 12 hónapos kincstárjegyek aukcióján, de a felajánlott 40 milliárd forintos csomag bőven gazdára talált. Az elsődleges forgalmazóktól közel 85 milliárd forint értékben érkezett vételi ajánlat, az átlaghozam 6,44 százalék lett – némileg magasabb, mint a másodpiaci szint –, az elfogadott ajánlatok 6,20 és 6,48 százalék között mozogtak.
A bankközi forintpiacon az overnight kamat öt százalék, a tomnext kamat pedig 5,50 százalék körül maradt.
