A menedzsment optimista reményei szerint sikerül fenntartani az utóbbi években megszokott osztalékpolitikát – nyilatkozta pénteken lapunknak Zsámboki Gábor, az Állami Nyomda NyRt. vezérigazgató-helyettese. Jelenleg ugyan még az az igazgatósági határozat van életben, amely szerint az adózott eredmény legalább 50 százalékát a regionális terjeszkedés finanszírozására az eredménytartalékba helyezik, de ez változhat, ha ugyanis nem kerül sor kiugróan magas finanszírozási igényű akvizíciós célpontot találni, akkor a részvényesek számíthatnak a profit kifizetésére.
A vezérigazgató-helyettes kiemelte: a társaság az utóbbi három évben 80 százalékos osztalékot fizetett. A cégnél a szabad cash-flow-generálás biztosított, ez, valamint a kedvező hitelfelvételi lehetőségek miatt az exportpiaci terjeszkedés és kisebb akvizíciók pénzügyi feltételei egyébként is biztosítva vannak, a társaság, ha nem szükséges, akkor nem feltétlenül az osztalék terhére kívánja megoldani a terjeszkedést.
