Az Ericsson villámrajtot vett, miután a svéd társaság közölte, több mint 2,5 milliárd dolláros együttműködést tervez a Hutchison Whampoa-csoporthoz tartozó 3 UK brit mobilszolgáltatóval. Az Ericsson-papírokon kívül kelendőek voltak még a telefon- és a chiprészvények, többlettel zárt a France Télécom, a Vodafone, az STMicroelectronics és az Infineon is. Ugyancsak erősödött az átalakítási program indítását tervező TNT. A holland székhelyű gyorsposta-szolgáltató bejelentése szerint több logisztikai érdekeltségétől megválik, s emellett egymilliárd eurós részvény-visszavásárlási programot is végrehajt. A közlemény publikálása után a TNT-papírok több mint 5 százalékos pluszba kerültek. A német Bayer gyógyszergyár ugyanakkor jelentősen gyengült a frankfurti tőzsdén. A cég ugyanis a negyedik negyedévben 275 millió eurót tartalékol az amerikai trösztellenes törvények miatt indult perek kapcsán. A félretett pénz miatt a társaság várhatóan nem tudja tartani célkitűzéseit, amire a befektetők eladással reagáltak, ez pedig árfolyamcsökkenést eredményezett.
Amerika remekül kezdett, a mezőgazdasági ágazaton kívüli szektorokban ugyanis két éve nem látott mértékű, 4,7 százalékos bővülés ment végbe a harmadik negyedévben. A várakozásoknál kedvezőbb makroadat mellett a kiskereskedelmi láncot működtető Sears Holdings vártnál jobb eredménye és az Apple-részvények célárának emelése is erősítette a mutatókat.
A dollár csekély mértékben gyengült az euróval szemben, a nap végén az 1,18-as szinten állt a kurzus.
