BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika gyengítette Európát

A jó céges hírek nyomán kezdetben erősödés volt Európában, ami a gyenge amerikai kezdés miatt veszteségbe fordult. Közben az euró jelentősen drágult a dollárral szemben.

2005. november 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jól kezdődött a nap Európában, a cégekről kezdetben kedvező hírek érkeztek, a Credit Suisse First Boston jó kilátásokról szóló elemzése nyomán például az Alstom ment fel, a vele pereskedőkkel való megegyezés nyomán pedig az Ahold holland kiskereskedelmi lánc került felszálló ágba. Később azonban a gyenge amerikai nyitás nyomán visszafordultak az európai mutatók, s végül veszteséggel zártak. A frankfurti mutató lejtmenetében komoly szerepe volt a ThyssenKruppnak is. A befektetők ugyanis 1,6 százalékkal küldték lejjebb a vezető német acélgyártó árfolyamát, miután felvásárlási ajánlatot tett a kanadai Dofasco nevű társaságra. Utóbbi cég vezetése elfogadta az ajánlatot, amely egyébként kedvezőbb az Arcelor korábbi ajánlatánál.
Amerikában egy makroadat, jelesül a használt lakóingatlanok októberi eladási száma volt a középpontban. Az illetékes hivatal közleménye szerint a prognózisokban szereplőnél nagyobb mértékben estek vissza az eladások, s csökkent az építkezések száma is. Elemzők szerint a rossz adatok a kamatszint növekedésére vezethetők vissza. A gyenge adat miatt pesszimista befektetők rosszkedvét fokozta, hogy a Legg Mason leminősítette a Yahoo-t. Emellett a Merck papírjai is eladósorba kerültek, a gyógyszercég kurzusa a hétezer fős elbocsátásról szóló bejelentés nyomán négy százalékkal csökkent.
Az euró vágtázott a nemzetközi devizapiacokon, a dollárral szembeni kurzusa a tegnap reggeli 1,17 alatti szintről 1,18-ig erősödött lapzártánkig.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet