Hétfőhöz hasonlóan tegnap is drágult az olaj a nemzetközi piacokon, az ilyenkor megszokottnál hidegebb európai és észak-amerikai időjárás miatt. A drágulás remekül jött az olaj- és energiaszektor szereplőinek: Londonban a BP, Párizsban a Total erősödött számottevően. A Mol egyik legnagyobb riválisa, az osztrák OMV nemcsak az olajár miatt került emelkedőre, a negyedéves gyorsjelentésben szereplő számok is részvényeinek vásárlására sarkallták a befektetőket. Az eredménybeszámoló alapján ugyanis az olajtársaság közel 300 százalékkal növelte profitját.
A frankfurti börze egyik nagy nyertese az E.On volt, amelynek árfolyama azután ugrott meg, hogy a cég bejelentette: visszavonta a brit Scottish Power Plc-re tett 11,3 milliárd fontos vételi ajánlatát, mert amaz nem tartotta elegendőnek a kínált vételárat. A hírre a utóbbi cég kurzusa mélyrepülést mutatott be Londonban, csakúgy, mint a DaimlerChrysler Frankfurtban. Az autógyártó árfolyamzuhanását az váltotta ki, hogy a Deutsche Bank a korábbi 6,9 százalékról 4,4-re csökkentette részesedését a cégben. Szintén nagyot esett az Intel és a Micron közös vállalatának létrehozásáról szóló bejelentésre az Infineon is.
A befektetők ugyanakkor a két szövetségre lépő chipgyártónak jelentős árfolyam-emelkedéssel jelezték, hogy örülnek a döntésnek. Emellett drágultak az elmúlt negyedévében nyereségnövekedést elérő Heinz élelmiszergyártó papírjai is. Az említett cégek nyitás utáni nyeresége ellenére nem látszott a meghatározó irány Amerikában. Erre részben a dráguló olaj, másfelől a befektetők kivárása ad magyarázatot, a piaci szereplők ugyanis a Fed november 1-jei kamatdöntéséről szóló kommentár publikálására vártak, amelyet lapzártánk után tettek közzé.
A dollár tegnap az 1,17-es szintről indulva 1,1760-ig gyengült az euróval szemben.
