A hét első két napjának emelkedő árfolyamai után szerdára megtorpanást jósolt jó néhány kereskedő, azonban, mint már olyan sokszor, most sem lett igazuk, a kereskedés teljes mértékben rácáfolt még a mérsékelten pesszimista várakozásokra is. A BUX közel 270 pontos emelkedéssel zárta a napot, a forgalom pedig a visszafogott előző napok után megnőtt, és kis híján elérte a 19,5 milliárd forintot. A kereskedés vezető erejét minden szempontból a Mol adta, az olajtársaság a héten mindennap újabb árfolyamrekordot döntött, ami alól a szerda sem volt kivétel. Ezzel záróára, amely egyben a napi maximumot jelentette, elérte a 19 910 forintot, amit már csupán egy hajszál választ el a 20 ezer forintos álomhatártól. A közel hatmilliárdos Mol-forgalomtól alig egymilliárddal maradt el az OTP, amely a blue chipek közül egyedül minimálisan csökkenő árfolyammal szerepelt. A bankrészvénynél nagyobb érdeklődés övezte a gyógyszerszektort, különösen a Richtert, amelynek 4,8 milliárdos forgalma mintegy négyszeresen haladta meg az egyébként megszokottat, és árfolyama is több mint egy százalékot emelkedett. Az ok nyilvánvaló, a társaság várhatóan ma jelenteti meg gyorsjelentését, és a várakozások, úgy tűnik, felfokozottak.
Az Egis ehhez képest szinte észrevétlen maradt egy százalék alatti árfolyamjavulásával. Élénk kereskedés folyt a BorsodChem piacán is, a vegyipari részvények közel 3 százalékkal javultak 1,2 milliárdos forgalom mellett, akárcsak a rallyt már kedden megkezdő Danubius. A kisebb cégek közül a Rába több mint 4 százalékos emelkedése volt szembetűnő, a NABI ugyanakkor minimális forgalom mellett több mint két százalékkal esett, a 30 millió dolláros korábbi megrendelés, úgy tűnik, nem sokáig tudta megtartani az árakat. Hasonló mértékben süllyedt a Synergon és az előző nap nagyot emelkedő Émász is.
