A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe minden idők legmagasabb értékét érte el hétfőn, a BUX 20 168 ponton zárt, ami 1,55 százalékos emelkedést jelent a pénteki záróértékhez képest. A forgalom nem volt túl nagy, nem érte el a 12 milliárd forintot sem, az árfolyamokra viszont nem nagyon lehetett panasz, csökkenő árfolyam csak a részvények elenyésző hányadára volt jellemző.
A legnagyobb forgalmú részvény a Mol volt, amelyből közel 6 milliárd forintnyi cserélt gazdát több mint 2 százalékos emelkedés mellett, aminek eredményeképpen a papír ára a zárásban elérte a 19 100 forintot, a nap folyamán pedig még ennél is magasabban járt. Jól alakult a nap az OTP-befektetők számára is, közel 1,7 százalékos emelkedés következett be a bankrészvény piacán. A Magyar Telekom tulajdonosai már kevésbé örülhettek, de a nap végi emelkedő hullámban még ez a papír is ledolgozta az addigi mínuszt és a pénteki zárószinten állt meg.
A gyógyszerszektor viszont egyértelműen jól szerepelt, a Richter 1,2 milliárd forintos forgalommal és több mint egyszázalékos emelkedéssel 30 325 forinton fejezte be a napot. Az Egis még ennél is sokkal jobb teljesítményt nyújtott, 19 825 forintos ára több mint 3 százalékos növekedést jelent. A jó hangulat a kisebb társaságok részvényeinek piacán is érezhető volt, a technológiai szektorból egyedül a Graphisoft viselkedett visszafogottan, miközben a Synergon és az econet is több mint 3 százalékkal javult. A nap nyertese mégis a NABI lett, amelynek bejelentése közel 14 százalékkal emelte meg a részvény árát, igaz, forgalma nem érte el a 6 millió forintot sem.
