BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A robbantások nem rengették meg a piacot

2005. július 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a londoni terrorriadó közvetlenül nem látszott befolyásolni a magyar tőzsde teljesítményét, a BÉT közel félszázalékos gyengüléssel, 19 889 ponton zárta a csütörtöki kereskedést. A valamivel több mint 12 milliárdos forgalom nagy része az OTP-vel folyt, a Richter és az Egis erősen gyengült.
A hétmilliárdos forgalmú OTP-részvények 0,3 százalékos erősödéssel 7490 forinton, míg a Mol papírjai 0,8 százalékkal gyengülve 18 650 forinton zártak.
Az Egis és a Richter viszonylag alacsony forgalom mellett nagyot zuhant. Az Egis árfolyam-süllyedése közel 3 százalékos volt, záráskor 19 600 forinton állapodott meg. A Richter 2,5 százalékos zuhanása 30 150 forintig vitte le az árfolyamot. A kínai árfolyampolitika enyhítés következtében a piac által várt dollárgyengülés is szerepet játszhatott a gyógyszerpapírok tegnapi rossz szereplésben.
A Magyar Telekom-részvények 0,6 százalékot veszítettek értékükből, a kereskedés 905 forinton fejeződött be.
A nap sztárpapírja az Antenna volt. Szokatlanul nagy, 550 millió forintos forgalom mellett több mint 5 százalékot emelkedett és végül az 5250 forintos privatizációs ár alatt 150 forinttal fejezte be a kereskedést.
Esett viszont az FHB, több mint 2 százalékkal, annak ellenére hogy a kereskedést a papír az előző napinál magasabb áron kezdte. A vegyesen alakuló tech szektorban folytatódott az econet áresése, a papír 68 forinton zárt, ami több mint két százalékos csökkenés. A Synergon úgyszintén több mint 2 százalékal változott, azonban ezúttal pozitív irányban.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet