Tegnap már korrigálta is a hétfői áresést a Budapesti Értéktőzsde, a részvénypiacon 18 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett több mint 315 pontos indexemelkedés következett be. A kereskedés motorja egyértelműen a Mol volt, 9,7 milliárdos forgalma egymagában több mint a felét adta az egész piacénak és az ára is 1,6 százalékkal, 18 295 forintra emelkedett. Az OTP ehhez képest szinte eltörpülő értékben cserélt gazdát 2,7 milliárd forintért, árfolyama viszont hajszálra ugyanolyan arányban emelkedett mint az olajpapíré.
A legjobb napjuk mégis a gyógyszerrészvényeknek volt, ami különösen a fél négyes amerikai piacnyitás után teljesedett ki. Mindkét gyógyszergyár történelmi maximumon zárta a napot, amihez jelentős mértékben hozzájárult az utolsó egy óra erőteljes emelkedése. Az Egis végül – történetében először – 20 ezer forint fölött, 20 285 forinton zárta a napot (ez négyszázalékos plusz), a Richter pedig a 32 500 forintos csúcs meghódítása után 32 400 forinton fejezte be a kereskedést, 2,8 százalékkal magasabban előző napi áránál.
Az MagyarTelekom 1,3 milliárd forint értékben cserélt gazdát minimális, 0,6 százalékos emelkedés mellett, és 875 forinton zárt. A BorsodChem 2285 forinton fejezte be a kereskedést, ami 0,7 százalékos drágulás. Jelentősen, 4, illetve 6 százalékot veszítettek értékükből a Forrás osztalékelsőbbségi, illetve törzsrészvényei, ami érthető, hiszen tegnap vágták le az 50 forintot érő osztalékszelvényeket.
