Az optimista várakozások jöttek be, az idei évben immár sokadszor újabb rekordot döntött a BUX. A tegnapi 405 pontos szárnyalás a technikai elemzők jóslatát is igazolta, akik szerint a 19 ezres indexérték olyan határ volt, amit ha átlép a mutató, további emelkedés következik. A forgalom ugyan csökkent az előző naphoz képest, de 17,4 milliárdos értéke még mindig jónak számít. A legnagyobb érdeklődés az OTP részvényét övezte, az árfolyam folyamatosan emelkedett, és végül a napi maximumon, 7293 forinton fejeződött be a kereskedése. A Mol emelkedése már mérsékeltebb volt, a 18 100 forintos záróár azonban így is abszolút rekordot jelent, és napon belül az OTP-hez hasonlóan a maximumértékkel egyezett meg. Szerény erősödés következett be a gyógyszerszektor vezető részvényénél, a Richternél, amely 1,6 százalékkal előző napi záróértéke felett, 31 600 forinton fejezte be a kereskedést, miközben az Egis ezúttal ritka kivételként fél százalékkal esett. Minimális emelkedés következett a Magyar Telekom piacán, a BorsodChem viszont a nap egyik nyertese lett három százalék feletti javulásával. Viszonylag nagy értékben cserélt gazdát az FHB is, közel 220 millió forintnyit vettek meg belőle 1450 forintos záróár mellett. Rendkívüli lendületet kapott viszont Synergon, az árfolyam közel 10 százalékkal lett magasabb, 570 forintos zárás mellett forgalma kis híján elérte az 540 millió forintot. Esésről alig lehet beszámolni a tegnapi nap után, egyedül a Pannonplast másfél százalékos csökkenése kelthetett némi figyelmet.
