„A szlovák pénzügyminisztérium tovább folytatja a belső vizsgálatot a Slovnaftnál, cég ellenvetéseinek többségét megalapozatlannak tartjuk” – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Ivan Miklos pénzügyminiszter, aki hozzátette, az 1,35 milliárd koronás pénzbírság az újabb vizsgálatoktól függően kisebb, de nagyobb is lehet. A szaktárca szerint az újabb vizsgálat – amely már csak négy kérdéskörre összpontosít – mintegy 30 napot vesz igénybe. A négy kérdéskör a 2002 és 2004 közötti nyereség alakulása, annak méltányos volta, a kutatásra és fejlesztésre szánt kiadások megfelelő elszámolása (a Slovnaft ezt a tételt beszámította a költségekbe, a szaktárca szerint ez jogtalan), a benzinkutak bérlésekor adott províziók területe, amelyet a társaság költségként számolt fel, végezetül a cég által szolgáltatott pontatlan adatok miatt kirótt 1 millió koronás büntetés kérdése.
A szlovák pénzügyminisztérium álláspontja alapján az újabb első fokú ellenőrzés azért indokolt, mert az ügy minden bizonnyal a bíróságon végződik, ezért a per kedvező végkifejlete érdekében pontos adatokra van szükségük. Fél Krisztina, a Slovnaft szóvivője kérdésünkre azt válaszolta: a társaság még nem kapta meg a pénzügyminisztérium 16 oldalas dokumentumát, ezért nem kommentálják a tárca állításait. A Slovnaftban ezzel párhuzamosan folyik egy másik vizsgálat is, amely a 2004-es utolsó negyedév gazdasági adatait világítja át. Ennek részleteiről Ivan Miklos nem beszélt, mivel a pénzügyi ellenőrzést nem zárták le.
