BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Slovnaft eladja néhány csehországi benzinkútját

2005. január 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh Tyden hetilap hétfői száma szerint a pozsonyi Slovnaft 42 csehországi benzinkútjából 12-t szeretne eladni. A CTK cseh hírügynökség által idézett lap azt állítja: a cégben azután született ez a döntés, hogy a Mol a korábbi 63 százalékról 98 százalékra tornázta fel részesedését a Slovnaftban. Fél Krisztina, a Slovnaft szóvivője lapunknak megerősítette a Tyden állítását, ám hozzátette: szó sincs arról, hogy esetleg kivonulnának a cseh piacról, mindössze optimalizálni szeretnék csehországi kiskereskedelmi jelenlétüket. Csupán azokat az üzemanyagtöltő-állomásokat óhajtják értékesíteni, amelyek nem felelnek meg a társaság követelményeinek. A Slovnaft korábban jelezte, a közeljövőben Csehországban 500 millió cseh koronányi beruházást kíván eszközölni.
A Tyden megállapítja: Csehországban 2000 benzinkút működik, s ebből mindössze 42 a Slovnafté, azonban a pozsonyi olajfinomító és -forgalmazó ennél nagyobb részesedéssel bír a cseh piacon, mivel a nagykereskedelemben komoly pozíciókat, mintegy 25 százalékos részesedést szerzett.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet