A cseh Tyden hetilap hétfői száma szerint a pozsonyi Slovnaft 42 csehországi benzinkútjából 12-t szeretne eladni. A CTK cseh hírügynökség által idézett lap azt állítja: a cégben azután született ez a döntés, hogy a Mol a korábbi 63 százalékról 98 százalékra tornázta fel részesedését a Slovnaftban. Fél Krisztina, a Slovnaft szóvivője lapunknak megerősítette a Tyden állítását, ám hozzátette: szó sincs arról, hogy esetleg kivonulnának a cseh piacról, mindössze optimalizálni szeretnék csehországi kiskereskedelmi jelenlétüket. Csupán azokat az üzemanyagtöltő-állomásokat óhajtják értékesíteni, amelyek nem felelnek meg a társaság követelményeinek. A Slovnaft korábban jelezte, a közeljövőben Csehországban 500 millió cseh koronányi beruházást kíván eszközölni.
A Tyden megállapítja: Csehországban 2000 benzinkút működik, s ebből mindössze 42 a Slovnafté, azonban a pozsonyi olajfinomító és -forgalmazó ennél nagyobb részesedéssel bír a cseh piacon, mivel a nagykereskedelemben komoly pozíciókat, mintegy 25 százalékos részesedést szerzett.
