BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP tartotta csúcson az indexet

2004. október 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Minimális, alig 10 pontos BUX-emelkedéssel sikerült újabb csúcsot beállítani a Budapesti Értéktőzsdén tegnap. Az előző napi csúcs megdöntése csak hajszálon múlott, a zárás előtt ugyanis már mínuszban járt az index, igaz, az esés az első kereskedési óra majd’ kétszáz pontos hirtelen emelkedését követően kezdődött. A forgalom megközelítette a 10 milliárd forintot.

Az újabb indexcsúcs a tegnapi napon a szokottól eltérően nem járt együtt a blue chipek általános áremelkedésével, sőt az OTP-t leszámítva inkább stagnálást vagy csökkenést hozott a kereskedés. A legnagyobb magyar bank részvényei viszont két százalékot meghaladó emelkedésükkel és ötmilliárdot közelítő forgalmukkal egyedül is képesek voltak tartani a BUX-ot.

A Mol piacán szintén élénk volt a kereskedés - a teljes napi forgalom több mint 80 százaléka e két papírból tevődött össze –, az olajpapír árfolyama mégis majd’ másfél százalékot esett és 10 830 forinton zárt. Ennél is rosszabbul szerepelt a Richter több mint 2 százalékos eséssel, amit kisebbik szektortársa, az Egis is követett. Ehhez képest alig keltettek figyelmet a Matáv és a BorsodChem kereskedése során bekövetkező, fél százalék körüli árváltozások.

A kisebb részvények indexe, a Bumix 1154 ponton fejezte be a kereskedést, ami 0,3 százalékos csökkenést jelent. Ez érthető is, ha figyelembe vesszük a NABI 4,65 vagy az előző napi szárnyalás után csaknem 3 százalékkal visszaeső Émász-kereskedés alakulását. Ugyanakkor nyertesei is voltak ennek a piacnak, a Danubius például közel 3,4 százalékkal erősödött.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet