Immár sokadik alkalommal újra felsőbb fórumhoz – ezúttal a Gazdasági Versenyhivatalhoz – fordul az Autóklub, bebizonyítandó a Mol benzinkútnál és nagykereskedelemben alkalmazott árairól, hogy a cég azokat a versenyszabályok megsértésével, gazdasági erőfölényének kihasználásával állapította meg 1997 és 2001 első féléve között. A több éve húzódó ügy a Fővárosi Bíróság mellett már a Legfelsőbb Bíróságot is megjárta.
Egy elmarasztaló döntés azt jelentené, hogy az olajcég üzemanyag-árképzését minősíti helytelennek a hivatal, kimondva azt, hogy a magyarországi üzemanyagárak túl magas szintjéért a Mol is felelős. A Versenyhivatal már több szakértői vizsgálatot követően is csak azt tudta megállapítani, hogy bár a Mol jól keresett a jelzett időszakban az üzemanyagok értékesítésén, ezt tisztességes versenyben érte el, ami pedig nem törvényellenes.
Az Autóklub mostani újabb beadványában arra hivatkozik, hogy a Mol egyedüli szereplőként tette zsebre ezt a nyereséget, ez gazdasági erőfölénnyel való visszaélés és a Mol ossza meg a hasznot a gazdaság egészével. Az alkalmazott árképzést ismerő egyes piaci szereplők véleménye szerint az Autóklub újabb próbálkozása legfeljebb arra lesz jó, hogy megmutassa, hogyan lehet egy jogi eljárást legtovább elhúzni, az azonban kevéssé valószínű, hogy a Molnak ártani tudna vele.
