Hétfői zuhanását kevesebb mint 30 pont híján le is dolgozta a BUX a keddi 169 pontos emelkedésével. A forgalom ugyan legfeljebb a gyenge közepes szintet érte el, a 7 milliárd forintot éppen meghaladta, a kereskedés második felében megélénkülő vételi érdeklődés azonban érezhetően lendített a blue chipek többségének árfolyamán.
Az elmúlt két nap meglehetősen intenzív indexhullámzását elsősorban a Richter hektikus kereskedése okozta. A gyógyszergyár részvénye tegnap is közel 3 százalékot emelkedett. Napon belül azonban ennél is jóval többet mozgott, 21 500 forinton is kereskedtek vele, miközben záróára – amely a napi maximummal is megegyezett – ennél 950 forinttal magasabb lett. A szektortárs Egis iránt viszont most kevésbé lelkesedtek a vevők, és így másfél százalékkal a hétfői utolsó érték alatt fejezte be a kereskedést.
A legnagyobb forgalmat most is a Mol részvényére bonyolították le. Az olajpapír ára egy százalékkal emelkedett, de a nap folyamán elért 11 ezer forintos csúcsot nem sikerült megtartania. Az OTP kisebb, de még mindig milliárdos forgalom mellett több mint egy százalékkal zárt hétfői értéke felett, miközben az egyre ritkábban előbukkanó Matáv a kereskedés végére elérte a 817 forintos árat.
A blue chipek közül a BorsodChem bár csupán kevesebb mint fél százalékkal esett a hétfői szinthez képest, de egyre közelít ezzel a nemrégiben történt nyilvános eladás 1850 forintos árfolyamához. A kisebb társaságok közül a technológiai szektor szerepelt rosszul, az econet kettő, a Freesoft 3,5, a Graphisoft pedig szintén majdnem két százalékkal süllyedt.
