Közel tízmilliárdos részvényforgalommal és 146 pontos emelkedéssel zárta a hét utolsó napját a Budapesti Értéktőzsde, ami azonban nem volt elég a 13 ezer pontos záróérték eléréséhez (noha napközben az index jóval e szint fölött is járt). A BUMIX 1171 ponton zárt, ez alig 2 pontos emelkedést jelent.
A napi forgalomhoz a Mol egymaga 6,2 milliárd forinttal járult hozzá. Az olajrészvény 355 forintos ugrást produkált, ami 10 forinttal több a csütörtöki árfolyamesésnél. A 3,3 százalékos áremelkedés szinte teljes egészében a kereskedés utolsó másfél órájára korlátozódott, a papír 11 400 forint fölött is járt az utolsó percekben. A zárás előtti utolsó pillanatok mégis zuhanást hoztak, így alakult ki végül a 11 055 forintos befejező árfolyam.
Erősödött az OTP és a Richter is, az előbbi 0,2 százalékkal, 4510, az utóbbi 0,7 százalékkal, 22 500 forintra. A gyógyszerrészvény szintén eléggé mozgalmas kereskedést tudhatott maga mögött, a végül bekövetkezett erősödést 22 ezer forint alatti minimumszint előzte meg. A Matáv és az Egis árfolyama nem változott.
A Braura tett új, a korábbinál magasabb vételi ajánlat nyomán a részvény 1220 forinttal, azaz 8,6 százalékkal, 15 470 forintra ugrott. A Rába és a Pannon-Flax több mint 4 százalékot esett. Ennél szerényebb mértékű, de még mindig jelentős eséssel fejezte be a napot a Synergon és a Phylaxia is. Előbbi 343, utóbbi 65 forinton zárt.
