BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A day-traderek meghallgatásra találtak?

2004. október 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hajszálvékony a magyar befektetői réteg, nincs itt az ideje az árfolyamnyereség-adónak – jelentette ki Szalay-Berzeviczy Attila, a BÉT elnöke a Bankárképző és a Portfolio tegnapi rendezvényén, ahol a Pénzügyminisztérium 25 százalékos árfolyamnyereségadó-javaslata volt terítéken. A rendezvényen jelen volt László Csaba, aki jelenleg a KPMG adórészlegének partnere, és a PM részéről Juhász István főosztályvezető is.
A vitán sok, már korábban elhangzott érv és ellenérv került újra elő a tőzsdei befektetők feltételezett gazdagságán át (ez az adó bevezetésének igazságosságát támasztotta volna alá) a nemzetközi összehasonlításokig. A beszélgetés során természetes módon került egy platformra a volt pénzügyminiszter és a tőzsdeelnök, szemben a PM-mel. Egyetértés szinte csak abban – az egyébként rendkívül fontos – részletkérdésben mutatkozott, hogy valahogy orvosolni kell az adó azonnali levonása és a veszteségek nyereséggel való szembeállítása közötti hosszú idő problémáját. (Különösen most, hogy az adóbevallások beadási határideje és a visszaigénylések teljesítése is kitolódik 2005-től.) A PM főosztályvezetője kijelentette, hogy a minisztérium ennek megoldására nyitott, és már van erre vonatkozó képviselői indítvány is, azzal a szándékkal, hogy elkerüljék például a day-trade-ek teljes ellehetetlenülését.
Kompromisszum lapzártánkig nemigen alakult ki, a befektetőket és a tőzsdei szereplőket nem nagyon hatották meg a PM érvei, de ez fordítva sem volt másképpen. A hallgatóság érthető módon leginkább a PM két megjelent képviselőjét helyezte össztűz alá, aki a legtöbb esetben kevés sikerrel védte a kormány jelenlegi adóelképzeléseit.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet