A hétfői gyenge kezdést követően tegnapra megérkeztek a vevők a Budapesti Értéktőzsdére, igaz, leginkább csak az OTP és a Mol piacára. Szinte kizárólag ennek a két papírnak köszönhetően 14 milliárdot meghaladó forgalommal és új indexrekorddal zárta a napot a BÉT. A 13 037 pontos zárás több mint 160 pontos (1,25 százalékos) emelkedést jelent a hétfői záróértékhez képest és egyben újabb történelmi csúcs.
A befektetők figyelmének középpontjában egyértelműen az OTP részvénye állt. A bank részvénye – amely iránt egyes vélemények szerint a legnagyobb lengyel lakossági bank, a PKO kibocsátása keltette fel újra a befektetői érdeklődést (vagy vonta el eddig) – 2,5 százalékkal a hétfői árfolyama felett zárt és egymagában a tegnapi teljes részvényforgalom közel felét adta. A másik sztárpapír, a Mol a tegnapi emelkedéssel gyakorlatilag ledolgozta mindazt az esést, amit korábban az OMV utolsó részvényvásárlásának bejelentése után elvesztett.
Milliárd forint feletti értékben ezeken felül egyedül a BorsodChem részvénye forgott. A varsói tőzsdén is forgó vegyipari társaság részvényárfolyamának a megemelkedett befektetői aktivitás nem tett különösebben jót, az árfolyam több mint fél százalékkal esett a nap végére. Jóval kisebb forgalommal és szintén kismértékben csökkenő árakkal fejezte be a kereskedést a Richter és a Matáv.
A kisebb társaságok részvényei közül a NABI előző napi szerény emelkedését követte nagy kiábrándulás, 7,5 százalékos zuhanást könyvelhettek el a befektetők. Az általában kis forgalmú Pannon-Flax-piacon viszont a vevők kaptak erőre, közel 5 százalékos árfolyam-emelkedést okozva ezzel.
