Hamarosan beindulhat a Slovnaft 75 millió eurós költséggel épített új gázolaj-kéntelenítője, melynek eredményeképpen a Mol-csoporthoz tartozó pozsonyi finomítóban a világon jelenleg forgalomban levő legalacsonyabb kéntartalmú dízelüzemanyagot lesznek képesek nagy mennyiségben előállítani Szlovákiában – írta a Reuters. A Slovnaft-beruházás beindulását röviddel követően indulhat a Mol ugyanilyen üzeme is. Ezzel a Mol-csoport jövőre már képes lesz nemcsak a 2005. januártól életbe lépő 50 ppm-es (50 egység kén egymillió egységnyi üzemanyagban) uniós üzemanyag-előírást, de az ennél jóval szigorúbb, 2008–2009-re előírt szabványt is teljesíteni. Ez maximálisan 10 ppm határértéket enged meg mind a benzinben, mind a dízelüzemanyagok esetében. A Molnál ennek teljes megvalósítása mintegy két évet és 55-58 milliárd forintot vett igénybe. Az idén érvényben lévő előírások 150 ppm-et engednek a benzin és 350 ppm-et a gázolaj esetében.
