Közepesnél gyengébb, alig több mint 7 milliárdos forgalom mellett alig változtak a záróárfolyamok a hét első napján az elmúlt hét befejező értékeihez képest. A BUX ugyan több mint százpontos sávban mozgott a nap folyamán, ez azonban a viszonylag magas kezdés utáni gyors esést követő lassú visszakapaszkodásnak volt köszönhető.
A legnagyobb értékben tegnap is az OTP–Mol páros cserélt gazdát a parketten. A bankrészvény árfolyama csupán minimális mértékben zárt magasabban – 4421 forinton –, mint pénteken, de napközben járt jóval alacsonyabb szinten is. A Mol papírja viszont egyértelmű nyertese volt a tegnapi kereskedésnek, az olajrészvény több mint másfél százalékkal magasabban fejezte be a kereskedést, mint a múlt héten.
A többi blue chip már nem büszkélkedhetett emelkedő árfolyammal, különböző mértékben ugyan, de esett a Matáv, a Richter és a BorsodChem is. A Matáv ugyan csak kevéssel lett olcsóbb, a Richter viszont már annál inkább. A nagyobb gyógyszergyár részvényének árfolyama végül közel két százalékkal lett alacsonyabb, miközben kisebb szektortársa, az Egis emelkedett, a nap folyamán 10 ezer forinton is kötöttek rá üzletet. A BorsodChem árfolyama a pénteki hirtelen szárnyalást követően érthető módon korrigált. A 2,5 százalékos csökkenést jelentő 1945 forintos árfolyam azonban még mindig magasabb, mint a pénteki utolsó pillanatokat leszámítva a megelőző napokban volt.
A kamatcsökkentés ellentétes azonnali hatással járt a különböző áramszolgáltató-részvények piacára. A leglikvidebbnek mondható Démásznál határozott, két százalékot meghaladó árcsökkenés következett be. Az Elmű ugyanakkor követte a papírformát, azaz a kamatcsökkentéssel párhuzamosan emelkedett, ha csak minimális mértékben is.
