BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Erste is külföldi alapok forgalmázásába kezd

2004. augusztus 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF engedélyezte az Erste Befektetési Rt.-nek mint forgalmazónak három, a bécsi székhelyű Erste-Sparinvest Kapitalanlagegesellschaft m.b.H. által kezelt külföldi alap jegyeinek forgalmazását. A három konstrukció klasszikus részvényalapokat rejt, egy globális, egy európai és egy amerikai irányultságú befektetést. A forgalmazás az Erste bank és a Postabank fiókhálózatában is folyik majd.
A befektetési jegyek megvásárlásánál az ESPA Stock Global Alap esetében maximum 5 százalékos, az ESPA Stock Europe-nál 3,5 százalékos, az ESPA Stock America Alap esetében pedig legfeljebb 4 százalékos jutalékot számítanak fel. (Ezek a jutalékok a külföldi alapoknál eléggé megszokottnak tekinthetők, a hazaiak általában ennél alacsonyabbal dolgoznak. Hogy a bankcsoport eltér-e majd ezektől a maximális szintektől lefelé, azt egyelőre nem sikerült megtudnunk.) Érdekesség, hogy a nyilvános ajánlattétel szerint a sorozatok egy jegyre jutó nettó eszközértékének közzététele és a megbízások teljesítése kizárólag magyar forintban történik. (Az eddig hazánkba „importált” külföldi alapokat – Bayerische Landesbank, Credit Suisse, Parvest – mind devizában jegyzik.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet