Eléggé hektikusan reagáltak a hazai pénzpiacok a kormányátalakítással kapcsolatos fejleményekre. Délelőtt az euró kevéssel 252 forint fölé is felment, délutánra azonban erős forintkereslet alakult ki, és az árfolyam visszacsúszott 250 forint alá. A késő délutáni 249,70-es árfolyam már csak minimális, 20 filléres gyengülés csütörtökhöz képest. (Közben pénteken – Londonban – 252 forint körül is volt a forint–euró keresztárfolyam.) A dollár is drágult, a délutáni 204–205 forint közötti árszint mintegy három forinttal haladta meg az előző munkanapi értéket, de volt napközben 205 forint felett is.
Az állampapírpiac sem viseli túl jól a bizonytalanságot, elsősorban a költségvetési politika szigoráért aggódnak sokan. A másodpiaci referenciahozamok a csütörtöki 20–30 bázispont után újabb 9–25 bázisponttal emelkedtek, így két nap alatt ledolgozták azt a csökkenést, ami előtte hetek eredménye volt. A növekedés inkább a rövidebb futamidőknél volt erőteljesebb, a legnagyobb mértékben, 25 bázisponttal például a hat hónapos hozam ment fel. Így a három és hat hónapos mutató immár a jegybanki alapkamat felett van, ami azt is jelenthetné, hogy az év hátralevő részére a piac már nem vár kamatcsökkentést. (Persze lehet, hogy csak egyszerűen több az eladó most a piacon, mint a vevő.)
A bankközi forintpiacon is hasonló mértékben, 20–30 bázisponttal növekedett a hosszabb lejáratú kölcsönök kamata. Az egynapos kamatok pedig 20 bázisponttal, 11,20 százalék körüli szintre emelkedtek, valószínűleg a szokásos havi banki tartalékolási periódus végének közeledte miatt.
