BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétszázmilliónyi HVB-jelzáloglevél fogyott

2004. augusztus 5. csütörtök, 15:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A HVB Jelzálogbank Rt. bejelentette, hogy a 2011/A jelzésű, fix 8,15 százalékos kamatozású jelzálogleveleiből az augusztus 3-ai aukción 700 millió forintnyira fogadott el ajánlatokat. A maximális mennyiség egyébként egymilliárd forint lett volna, erre picivel több, mint 3 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, de nyilván a vevők és az eladó árelképzelései nem egyeztek meg teljesen. Az átlaghozam 9,72 százalék volt, ez nyolc ajánlatból tevődött össze, tehát nyilvánvalóan intézményi befektetők vették a papírt. A bankcsoportnál egyébként augusztus 6-tól 11-ig lehet majd jegyezni a lakosságnak szánt egyéves jelzáloglevélből is.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet