BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárd felett vették az OJB 2007/I-et

2004. augusztus 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt hét péntekig tartó, kéthetes jegyzés során 575 millió forintért jegyeztek a kisbefektetők az OJB 2007/I. jelzésű, hároméves lakossági jelzáloglevélből, az évi 10,5 százalékos maximális – a jegyzés mindkét hetének péntekjén elérhető – hozammal. Az eredmény annak fényében kedvező, hogy júniusban csak 389 millió forintért kelt el ugyanez az OTP Jelzálogbank Rt. által kibocsátott papír, ugyanakkor a mostani jegyzés során 0,75 százalékponttal magasabb volt az elérhető hozam. (Ezenkívül a hazai kisbefektetők persze híresek arról, hogy hosszú távú befektetéseket ritkán eszközölnek, valamint itt a nyár is...)
Az egyéves lakossági jelzáloglevelek szintén havonta követik egymást a pénzintézeti csoportnál, tegnaptól augusztus 13-ig 10,75 százalékos maximális hozammal vehető a következő sorozat, a 2005/VII. (A hozzá leginkább hasonló állampapír, a Kamatozó Kincstárjegy aktuális kamata évi 10,5 százalék.) Itt a júliusi sorozatból 3,286 milliárdnyi kelt el ugyanezzel a hozamszinttel, ami növekedés a májusi 2,9 milliárdhoz képest, bár májusban csak 10,35 százalékkal kínálták a papírt.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet