A részvényesek - a közgyűlésen 98,418 százalék volt jelen, ami gyakorlatilag a Mol teljes részvénycsomagját jelenti - nem meglepő módon teljes egyetértéssel fogadták el, hogy a Slovnaft összesen 2,733 milliárd koronát, azaz részvényenként 132,5 koronát fizessen ki osztalékként. A társaság konszolidált adózott eredménye tavaly ugyan csupán 2,384 milliárd korona lett (a kisebbségi rész levonása utáni nettó eredménye pedig még ennél is 10 millió koronával kisebb), a szlovák olajcég azonban tavaly eredménytartalékba helyezett 390 millió koronát, és most ezt is teljes egészében kiosztják.
A Slovnaft új keletű bőkezűsége érthető. A társaság a 2002-es év után tavaly nem fizetett osztalékot, amely döntés akkor komoly részvényesi harc közepette született meg. A szlovák J&T Group akkor még legalább 15 százalékos tulajdonosként vehemensen igyekezett kikényszeríteni a magyar olajtársaságból részvényenként 1379 koronás nyilvános ajánlatot. Ez a törekvése végül sikerrel járt, a Mol azonban akkor viharos közgyűlésen - éjfélkor még bőven folyt a rendes közgyűlés (NAPI Gazdaság, 2003. május 19., 7-8. oldal) - annyit elért, hogy osztalékot ne fizessen a társaság. A tulajdonosok harca akkor a Mol vereségével járt, a Slovnaftban viszont bennmaradt a teljes 2002-es nyereség, ami akkor meghaladta a 3 milliárd koronát. Ennek fényében a mostani osztalékfizetés mértéke messze nem tűnik túlzottnak, de ugyanúgy nem tűnik túl magasnak az az ár sem, amit a Mol végül az utolsóként nyilvános ajánlatban megvásárolt részvényekért fizetett (igaz, a többségi részvénycsomag megszerzése már jóval magasabb, 2200 korona körüli áron történt).
A közgyűlésen bővítették a társaság tevékenységi körét is, az anyacég ugyanis ezentúl saját forrásból fogja finanszírozni leánycégeit, azok saját hitelfelvétele helyett. A közgyűlés Kelemen Béla, Molnár József és Simol József személyében új igazgatótanácsi tagokat választott, a felsoroltak mindegyike a Slovnaft vagy a Mol munkatársa. A részvényesek Áldott Zoltánt és Vratko Kassovicot ismét megválasztották igazgatótanácsi tagnak, az igazgató tanács elnöke újra Slavomír Hatina lett.
