Emelkedéssel indult a kereskedés tegnap a BÉT részvénypiacán, ám az index a 11 163 pontos maximum elérése után hamar a negatív tartományba csúszott vissza. A nap végére erősödött az eladói oldal, így a BUX 11 ezer pont alá esett és végül 10 992 ponton zárt, 93 ponttal lejjebb a keddi értéknél. A forgalom főleg az OTP-nek köszönhetően meghaladta a 11 milliárd forintot.
Erősen kezdték a napot a blue chipek: a Richter 23 700, az OTP 3890, a Matáv 942 forint is volt a nyitás után, a kedvező trend azonban hamar megfordult. Nap végére az összes vezető részvény árfolyama csökkent, az OTP és a Matáv kisebb, a Mol 0,8 százalékos eséssel zárt. A legnagyobb vesztes a Richter lett, amely napon belül 900 forintot esve 22 800 forinton fejezte be a kereskedést, 3,2 százalékkal alacsonyabban a keddi árfolyamánál.
A tegnapi sztárpapír a Graphisoft volt, amely kiugró, 420 milliós forgalom mellett 7,6 százalékkal erősödött. A részvény napközben 1600 forint fölött is forgott. Nem sokkal maradt el tőle a Pannonplast, amely tovább folytatta menetelését és magabiztosan törte át, majd tartotta meg az 1900-as szintet.
Rosszul ment ugyanakkor a gépipari részvényeknek. A NABI egészen 905 forintig esett, igaz nap végén már 975 forintot is megadtak érte. A Rába árfolyama viszont 740 forintra zuhant, ami 3,3 százalékkal alacsonyabb az előző napinál. Egy százalékkal esett a Linamar is.
A kárpótlási jegy árfolyama kissé kiegyensúlyozottabb volt, a kötések 1050 és 1085 forint között születtek.
