A Linamar Hungary Rt. (volt orosházi Mezőgép) éves közgyűlésén a részvényesek egyhangúan elfogadták a tavalyi évről szóló beszámolókat. A 8 millió 580 ezer szavazásra jogosító részvényből 5 millió 436 ezer tulajdonosa jelent meg, vagyis a részvétel 63 százalékos volt. A Linamar tavaly 20 milliárd 548 millió 349 ezer forint árbevétel mellett 297 millió 670 ezer forint mérleg szerinti eredményt ért el. A közgyűlés döntése értelmében a társaság ezúttal sem fizet osztalékot, a nyereséget az eredménytartalékba helyezték. A közgyűlés megbízta az igazgatóságot a részvények dematerializációjának lebonyolításával, amelynek végső határideje 2004. december 31.
Az egybegyűlt részvényesek módosították az alapszabályt és további egy évvel meghosszabbították az eddigi könyvvizsgáló, a PricewaterhouseCoopers megbízatását.
Furár György pénzügyi igazgató lapunk kérdésére elmondta: az idén a tavalyihoz hasonló árbevételre számít, a társaság várható nyeresége viszont nehezen tervezhető, így szokatlanul széles sávban, 600 millió és egymilliárd forint közé várják.
Rossz hír a részvényeseknek, hogy a Linamar legnagyobb megrendelése, a General Motors CVT-projektje lényegében január óta áll - mondta el a pénzügyi igazgató. A megrendelést nem vonták vissza és nem módosították, csak a lehívások maradtak el az elmúlt három hónapban. A tavaly hárommilliárdos bevételt hozó megrendelés akadozása jelentős kiesést okoz a társaságnak, gondot jelent a dolgozók foglalkoztatása is. A társaság számait javíthatja viszont a forint erősödése, a Linamar euróhitel-állományán ugyanis jelentős árfolyamnyereség keletkezik.
Mint arról korábban hírt adtunk, a cégbíróság február 17-én bejegyezte a Linamar zártkörű tőkeemelését. Az 564 ezer darab részvényt az opciós program keretében három igazgatósági tag jegyezhette le 1033 forintos részvényenkénti áron. Az új részvényeket eddig, az éves jelentés elfogadásáig nem lehetett eladni, igaz, az értékesítésnek más akadálya is volt. Információnk szerint máig húzódik a papírok tőzsdei bevezetése, mert a Keler nem tudta egy sorozatként kezelni az azonos jogokat képviselő, ám más kinézetű korábbi Mezőgép és újabb Linamar feliratú részvényeket. Az adminisztratív problémák megoldása a Kelernél folyamatban van, s az ígéretek szerint a több mint félmillió részvény tőzsdei bevezetése is hamarosan megtörténhet.
