BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változó befolyások az econetnél

2004. március 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem éltek az econet.hu Rt. részvényesei elsőbbségi jogukkal, amely a társaság február 17-i közgyűlésén elhatározott tőkeemelés kapcsán illette volna őket, és nem vettek át egyetlen száz forinton kibocsátott részvényt sem – tette közzé a társaság. A közgyűlésen megjelölt, zárt körben tőkét emelő személyek viszont teljesítették 30 százalékos befizetési kötelezettségüket, ezáltal az econet bankszámlájára 203 867 100 forint folyt be. A társaság bejelentette a C sorozatú szavazatelsőbbségi részvények törzsrészvénnyé alakításával megváltozott tulajdonosi struktúráját. A jelenlegi állapot – vagyis a tőkeemelésből származó részvények 30 százalékának befizetése és az ezzel járó 30 százalékos szavazati jog – alapján az econetben csak a Kaptár Rt. rendelkezik 10 százalék feletti, 14,72 százalékos befolyással, míg a korábban a 10 százalékot meghaladó részesedésű Nobilis Kristóf, Szenes Gábor, Bencsik Attila, illetve az Akma Kft. és a Postás Önkéntes Nyugdíjpénztár befolyása megszűnt (vagyis 10 százalék alá csökkent).
Az econet.hu közzétette arra az – egyelőre fiktív – állapotra vonatkozó számításait is, amikor majd a tőkeemelés teljes száz százalékát befizetik a zártkörű alaptőke-emelésben részt vevő befektetők (a számítások annak feltételezésével készültek, hogy a nagyrészvényesek a tőkeemelésen kívül nem adnak és vesznek papírokat). Akkor már a Kaptár Rt. is tíz százalék alá kerül majd – amennyiben a részvényállománya a jelenlegihez képest nem változik –, a Corporate Asset Management befolyása viszont 16,19, a Biaritz Rt.-é pedig 16,79 százalékra emelkedik.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet