Újabb tőkeemelést hajtott végre az OTP Jelzálogbank Rt.-nél (OTPJ) a tulajdonos OTP Bank Rt., így a jelzálogbank készpénzben befizetett jegyzett tőkéje 20 milliárd forintra emelkedett. A dinamikusan növekvő jelzáloghitel-portfólió, amit az OTP Banktól folyamatosan vesz át az OTPJ, tavaly többször is szükségessé tette a tőkeemelést. Erre azért volt szükség, hogy a bank fizetőképességi mutatója (korábban tőkemegfelelési mutató) a törvényi, 8 százalékos szint felett maradjon. A hitelek átadása után ugyanis ezek már az OTPJ mérlegében szerepelnek. A tőkeemelés korábban alárendelt kölcsöntőke formájában is megjelent, míg később a jegyzett tőke emelése révén valósult meg. A tőkehelyzet stabilitása érdekében a bank a tavalyi nyereségéből osztalékot sem fizetett.
