Egyelőre nem jegyezte be a cégbíróság a Humet alaptőkéjének leszállítását, ennek megtörténte február elejére várható. A társaság előző közgyűlésén elhatározott tőkeemelés azonban addig nem kivitelezhető, így az időpont egyelőre tolódik. (A cégnek - köszönhetően a Csucska Elek Alapítványtól befolyt támogatásnak - jelenleg nem annyira sürgős friss tőkéhez jutnia, mint december elején, a csőd vagy a felszámolás réme nem fenyeget.)
A zártkörű tőkeemelés részleteit a közgyűlési felhatalmazás alapján már nagy vonalakban kidolgozta az igazgatóság, ám erre egy március közepére tervezett közgyűlés áldását is kérnék. A terv szerint a zártkörű tőkeemelésben azon részvényesek vehetnének részt, akik regisztráltatnák magukat a közgyűlésen. A résztvevők körének ily módon való szűkítésére azért volt szükség, mert a tőkeemelésben való részvételről előzetes szándéknyilatkozat aláírása szükséges. (Az eredeti elképzelés még úgy szólt, hogy valamennyi részvényes részt vehet a tőkeemelésben, persze erre - elvileg - a mostani megoldás esetén is lehetőség van.) A tőkeemelés árfolyamát és pontos részleteit majd a márciusi közgyűlés igazgatósági előterjesztése tartalmazza.
Az elmúlt év utolsó két hónapjában akadoztak a külföldi szállítások, a Humet alig-alig adott el termékeiből. Azóta azonban az Egyesült Államokból újabb 26 ezer adagra érkezett megrendelés, Lengyelországba pedig 50 ezer euró értékben szállított Humet-termékeket a társaság.
