BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapesten is jól kezdődött az év

2004. január 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Emelkedéssel zárta az év első kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX közel egy százalékkal tavalyi értéke felett kezdte a napot, s köszönhetően a vezető papírok jó teljesítményének zárásra 9537 pontra, december végi értékénél 157 ponttal magasabbra emelkedett. A forgalom elmaradt a tavalyi év átlagától, a virtuális parketten kevesebb, mint 6 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
A papírok közül tegnap szinte csak a blue chipek tudtak erősödni. A legnagyobb - 1,8 milliárd forintos - forgalmat generáló Mol kurzusa 2,2 százalékkal kúszott magasabbra, a piac zárásakor 6455 forinton cseréltek gazdát az olajipari részvények. Hatalmas lendülettel kezdte az évet az OTP is. A bankpapír egy órával a kerekedés megkezdése után már közel 2 százalékkal előző értéke felett állt, s lendülete egészen zárásig fennmaradt. Az utolsó üzlet 2750 forinton, a tavalyi zárórárnál 2,8 százalékkal magasabban született. Jól kezdett a tavalyi év egyik legjobb befektetésének bizonyuló Richter is. A cég papírjaiért a nyitást követően 25 ezer forintot is fizettek, ám később csökkent valamelyest a vásárlók érdeklődése, aminek következtében 24 600 forintra csúszott vissza a gyógyszergyári részvények jegyzése. A mobilvállalkozását minden bizonnyal átkeresztelő Matáv árfolyama széles sávban ingadozott tegnap. A cég részvényei múlt év végi áruknál 20 forinttal magasabban kezdték a napot, ám délre a december 31-i 790 forintos szintre estek vissza. Délután azonban ismét visszatértek a vásárlók a piacra, 809 forintig hajtva fel az árfolyamot.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet