Egy délelőtti enyhe visszaesést leszámítva csütörtöki záróértéke közelében ingadozott a hét utolsó kereskedési napján a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. Alig-alig mozdult a vezető papírok árfolyama, s így a BUX is egy helyben toporgásra volt kárhoztatva. A mutató a kereskedés végén csütörtöki értékénél 15 ponttal magasabban, 9286 ponton állt. A forgalom - akárcsak előző nap - 7-8 milliárd forint között volt.
Lendületesen kezdte a napot a Mol, az olajipari papír jegyzése a nyitást követően közel száz forinttal szökkent magasabbra. A drágulás azonban nem bizonyult tartósnak, délben már ismét csütörtöki árukon forogtak a papírok. A nap hátralévő részében nem is mozdult a kurzus, s a kereskedés végén is az előző napi árukon cseréltek gazdát a részvények. A Richter jegyzését a 25 ezer forintos szinthez szögezték pénteken, s akárcsak a Mol, a gyógyszergyári részvények is a csütörtöki árukon cseréltek gazdát a záráskor. A blue chipek közül az OTP teljesített legjobban a hét utolsó kereskedési napján, amely 1,2 százalékkal, 2631 forintra erősödött. A vezető papírok közül egyedül a Matáv veszített az értékéből: 0,7 százalékkal lett olcsóbb.
Kiemelkedő forgalom mellett veszített értékéből a Pannonplast, a műanyagipari cég jegyzése 3,6 százalékkal zuhant. Nem mozgatta meg a piac fantáziáját az amerikai NABI-megrendelés híre, a buszgyár papírjai 0,4 százalékkal gyengültek.
