BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ügyfél-e a TEBÉSZ Brau-ügyben?

2003. december 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete még november 3-án hozott döntést arról, hogy 45 napra felfüggeszti annak a kérdésnek az elbírálását, hogy a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (TEBÉSZ) ügyfélnek tekinthető-e az Amstel által a Brau Union Hungária Rt. részvényeire tett nyilvános vételi ajánlattal kapcsolatos eljárásban. A TEBÉSZ ugyanis minden tőzsdei cégben rendelkezik egy-egy részvénnyel, és részvényesi minőségére hivatkozva kérte, hogy betekinthessen az eljárás során keletkezett iratokba. Ezzel egyidejűleg arra is kérte a felügyeletet, vonja vissza az ajánlatot jóváhagyó határozatát.
A felügyelet azonban vitatta a szövetség ügyfél mivoltát, s erre való hivatkozással nem engedélyezte az iratbetekintést. A 45 napos határidőt azért tartotta szükségesnek, hogy kikérje egy felhatalmazott szerv - vélhetően az Igazságügyi Minisztérium - véleményét a szövetség jogállásáról.
A TEBÉSZ eközben a Belügyminisztérium jogi osztályától kért véleményezést az ügyben - derült ki a szövetség tegnapi közleményéből. A BM illetékes osztályának vezetője válaszában - amely hangsúlyozottan nem bír jogi erővel s kötelező tartalommal - kifejtette, a felügyeletnek saját hatáskörben kellett volna eldöntenie, ki az ügyfél s ki nem. Arról, hogy a TEBÉSZ ügyfél-e vagy sem, egyértelműen, határozatban kellett volna tájékoztatnia a szövetséget, biztosítva a lehetőséget a jogorvoslatra (egy ilyen határozatot ugyanis a szövetség bírói úton megtámadhatott volna). A BM levele szerint egyébként mindenkit ügyfélnek kell tekinteni, akinek anyagi érdekeltségére hatást gyakorol a felügyelet döntése.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet