BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfél százalékkal erősödött a BUX

2003. december 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Felfelé tartottak tegnap az árfolyamok a Budapesti Értéktőzsdén. A szerdai értéke felett nyitó BUX délelőtt alig-alig mozdult a kezdő szintről, ám délután valamennyi vezető papír piacán a vásárlók kerültek túlsúlyba, az irányadó index is emelkedésnek indult. A mutató egész délután felfelé kapaszkodott, s a piac zárásakor már szerdai értékénél másfél százalékkal magasabban, 9272 ponton állt. A forgalom kissé emelkedett az előző napokhoz képest, a parketten tegnap közel 8 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
A legnagyobb érdeklődés a Mol-papírok adásvételét kísérte, a cég részvényeiből 3,6 milliárd forintnyi vándorolt új tulajdonoshoz. Az olajipari részvény 1,6 százalékkal emelkedett, s ezzel a háromhetes csúcsra, a kamatemelés előtti szintre sikerült magát visszaküzdenie. A szerdai nagy vesztes Matáv erősödni tudott tegnap, igaz, 1,7 százalékos drágulásával nem sikerült ledolgoznia a korábbi két nap közel nyolcszázalékos veszteségét. Különösebb izgalmak nélkül zajlott a kereskedés az OTP piacán, a cég részvényei záráskor előző értéküknél 1,1 százalékkal magasabban, 2600 forinton cseréltek gazdát. Az elmúlt időszak pörgéséhez képest rendkívül csendes kereskedés folyt a Richter-piacon, a cég részvényeinek forgalma az egymilliárd forintot sem érte el. A gyógyszergyári papír kétszázalékos emelkedést követően 24 900 forinton zárt. Ismét veszteséggel zárt az FHB, a jelzálogbank részvényei 1,3 százalékos gyengülést követően 3950 forinton cseréltek gazdát.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet