Felszámolási eljárást kezdeményezett néhány befektető a K&H Equities ellen a Fővárosi Bíróságon - tudta meg a Magyar Hírlap. A brókercég ügyfelei azért folyamodtak ehhez a lépéshez, mert a társaság két tulajdonosa, a holland ABN Amro és a belga KBC a K&H-botrány kitörését követően ugyan azonnal megígérték, hogy mindenkinek kifizetik jogos követelését, ám az ügyben azóta sem történt semmi. A tulajdonosok nem válaszoltak a július 17-i fizetési felszólításra, türelmet sem kértek, s ki sem mentették magukat a fizetés elmaradása miatt.
Az ügyfelek képviselőjének nyilatkozata szerint a brókercég által is elismert 400 millió forint tartozás kifizetésének végső határideje november végén lejárt, így nem marad más választásuk, mint a bíróságtól kérni segítséget.
Amint azt a K&H Bank korábban többször hangsúlyozta, a brókercégnél még nem állapították meg a „szabálytalanságokból eredő kár teljes mértékét” (NAPI Gazdaság, 2003. december 11., 11. oldal, december 12-13., 11. oldal). A bank és a brókercég ugyanakkor tőkét emel, illetve tőkeemelésre készül, ami a fizetési hajlandóságot jelzi.
