A tőzsdei bevezetés után alig egy héttel gazdát cserélt a Forrás-részvények 9,6 százaléka, igaz, a tranzakció csak technikai jellegű volt. A jegyzés során Forrás-birtokossá vált Dona Döme Kft. összesen 872 010 darab törzsrészvényt értékesített a 100 százalékos tulajdonában álló Bartolus-Invest Vagyonkezelő Rt.-nek (a részesedés összesen 17,4 százaléknyi szavazatra jogosít), a tranzakcióban így a végső befolyás nem változott.
Nem tehette boldoggá a portfóliótársaság kisrészvényeseit a Forrás-törzsrészvények egyhetes tőzsdei szereplése. A frissen bevezetett papírok ugyan 1000 forinton nyitottak, sőt, az első kötés után 1050 forintig szárnyalt az áruk, azonban az első tőzsdei napjuk végére 936 forintig süllyedt, a múlt pénteken pedig már csak 890 forinton született rájuk kötés. Ezen az árszinten a sajáttőke-értékük alig felén, sőt gyakorlatilag az egy részvényre jutó készpénzállomány értékén forognak a papírok.
Ugyanakkor nemcsak a kárpótlási jegyükért Forrás-részvényt igénylők, de egyelőre a jegyüket megtartó kisbefektetők és kárpótoltak sem lehetnek igazán elégedettek az elmúlt hetek eseményeivel. A jegyzés előtti utolsó napokban 1100 forint fölött is gazdát cserélő kárpótlási jegyek árfolyama már korábban meredek esésnek indult, s pénteken jóval 700 forint alatti áron is gazdát cseréltek a tőzsdén. Az eddigiek alapján tehát azok jártak a legjobban, akik megszabadultak a jegyektől az utolsó cserének beharangozott akció okozta lázban.
