A pénteki megtorpanás a jelek szerint csak kisebb pihenőt jelentett az árak emelkedésében a Budapesti Értéktőzsdén, s tegnap már békésen folytatódott a múlt hét közepén indult drágulás. A BUX stabil emelkedés után 8440 ponton, 101 pontos emelkedéssel zárt. A forgalom ugyanakkor már hagyott némi kívánnivalót maga után, a 4,8 milliárd forint ugyan a legálmosabb nyári napokban elértnél magasabb, azonban messze elmarad a múlt héten, a nagy gyorsjelentések közepette tapasztalttól.
A Mol kivételével az összes vezető részvény árfolyama emelkedett. Az olajpapír fél százalékot esett a pénteken, a bányajáradék nagyságával kapcsolatban napvilágot látott közlemény nyomán. Igazi eladási nyomás azonban csak a nap elején volt a társaság részvényein, ekkor még 5550 forinton is hozzá lehetett jutni a zárásban már 100 forinttal feljebb tanyázó papírokhoz.
Töretlen viszont a bizalom az OTP iránt, a bankpapír 2380 forintig erősödött. A legnagyobb magyar bank 2,3 százalékos drágulásával lépést tartott a Richter árfolyama is, a gyógyszercég papírjait fél ötkor már 19 000 forinton vették.
Az Egis kurzusa nem követte a „nagy testvérét”, 7600 forintig csúszott vissza. A Matáv is kivette részét a hosszból, 817 forintig szaladt fel a telekomrészvény ára.
A frissen bevezetett Forrás-részvények ára nem sokat változott, a nap végén 940 forintot értek. Tovább emelkedett viszont a Brau, a söripari cég részvényeinek ára a versenyhivatali jóváhagyás nyomán 20 ezer forint közelébe kúszott fel.
