BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

GVH-áldás a Brau-ügyletre

2003. augusztus 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazdasági Versenyhivatal múlt hét végén engedélyezte a Heineken közvetett tulajdonszerzését a Brau Union Hungária Rt.-ben, így újabb akadály hárult el a legnagyobb közép-európai söripari tranzakció elől. A Heineken és a magyar Brau anyavállalata, az osztrák BBAG csoport (a magyar cég közvetlen tulajdonosa az osztrák Brau Union AG) még május elején jelentette be, hogy a holland multi - adósságátvállalásokkal együtt - 1,9 milliárd euróért megszerzi az osztrák csoportot, s abban egyesíti a két cég közép-európai tevékenységét. Az osztrák társaságot birtokló cég, a GeBAG részvényesei már június közepén áldásukat adták a tranzakcióra, annak lezárultához azonban még három versenyhatóság, az uniós, a magyar és a lengyel jóváhagyását kellett megszerezni. Ezek közül immár kettő megvan, az Európai Bizottság még július 21-én bólintott rá a frigyre.
A magyar Brau tőzsdén forgó papírjai eközben a 19 000 forintos szintet is megjárták, és pénteken 18 500 forinton zártak. Az uniós jóváhagyást és a magyar Brau kedvező - a tavalyi eredmény duplájáról számot adó - gyorsjelentését követően a jelek szerint felerősödött a piaci szereplők optimizmusa, akik az osztrák társaikéhoz hasonló kedvező ajánlatra számítanak a Heineken részéről. A Heineken Brau Union AG-ban történő befolyásszerzése ugyanis Magyarországon is ajánlattételi kötelezettséget von maga után. A vételi ajánlatra a Heineken ígéretet is tett, s erre a májusi közlések szerint októberben kerülhet sor.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet