Nem örvendeztette meg a Rába Rt. a második negyedévben sem részvényeseit, a győri cég az első negyedéves 2,21 milliárd forintos vesztesége a félév végére 3,3 milliárd forintra dagadt. Az árbevétel az egy évvel korábbihoz képest több, mint 30 százalékos elmaradást mutat, s június végéig nem érte el a 15 milliárd forintot sem. Az ok a jelentés szerint a már korábban beharangozott járműipari recessziós környezetben és a gyenge dollárban keresendő, persze kérdés, hogy a kieső árbevétel önmagában indokolhat-e ilyen mértékű visszaesést. A július elején bejelentett újabb program - amely a csoport „méretre szabását” tűzte ki célul - hatásai egyelőre természetesen nem érzékelhetőek, ennek eredményeit várhatóan az év vége felé vázolja majd fel a befektetőknek a cég menedzsmentje.
Az árbevétel az Egyesült Államok piacán közel 4 millió dollárral, Ázsiában az iráni buszfutómű-szállítások kiesésével közel 10 millió dollárral esett vissza. Az egyedüli növekedést Európában sikerült elérni, igaz, ez euróban értendő, s mindössze 1,7 százalékot jelent. A hazai eladások 1,8 milliárd forinttal estek vissza. Az 5,3 milliárd forintról 2 milliárd forintra zuhanó bruttó eredmény már nem tudta elviselni az általános és adminisztrációs költségek gyakorlatilag változatlan, 6,12 milliárd forintos szintjét, s így az üzemi profit 2,7 milliárdos veszteséget mutatott. A jelentés szerint egyébként a cég ezen a költségsoron mutatja ki az igazgatási, az egyéb általános költségeket, s az üzletmeneten kívüli egyéb ráfordításokat, de ide kerültek a létszámleépítések egyszeri költségei is, amelyre tavaly év végén tartalékot képzett a csoport. A pénzügyi tételek - az első félévben realizált nettó 1,1 milliárdnyi fedezeti ügyletekből származó nyereség ellenére - további 938 milliós mínuszt hoztak.
