BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száguldással zárta a hetet a BUX

2003. március 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A háborús események felgyorsultával valósággal száguldani kezdett a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe: pénteken több mint kétszáz ponttal kapaszkodott magasabbra. A háború elhúzódásától való félelmek vélhetőleg gyengültek valamennyire, ennek köszönhetően az összes vezető papír piacán erőteljes vételi hullám söpört végig. Míg az elmúlt napok várakozó álláspontja nyomán pangott a piac, addig pénteken 8,5 milliárd forintot meghaladó értékű részvény cserélt gazdát.
A drágulásban a Richter papírjai jártak az élen, az egész napos masszív vételi nyomás a csütörtökinél négy százalékkal magasabbra,
14 850 forintra nyomta fel az árat. A szektortárs Egis tulajdonosai is három százalék feletti drágulást könyvelhettek el. Vélhetőleg megnyerte a befektetők tetszését a Matáv új osztalékpolitikája, a távközlési részvény árát ugyanis pénteken 3,1 százalékkal magasabbra emelték. A távközlési részvényeket záráskor 768 forinton, az egy hónappal korábbival pontosan megegyező áron jegyezték. Az elmúlt hét során 6 százalék feletti mértékben erősödő Mol 5210 forintra drágult a hét utolsó kereskedési napján. A legnagyobb - közel hárommilliárd forintos - forgalmat az OTP részvényei generálták pénteken, a széles sávban ingadozó részvény 2310 forinton zárta a hetet. A Pannonplast körüli tulajdonosi csatározásoknak köszönhetően továbbra is forrong a cég részvényeinek piaca, a műanyagipari papír jegyzése 140 millió forintos forgalom mellett 1645 forintra emelkedett.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet