BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól fizet a Brau

2003. március 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Április 24-én tartja éves rendes közgyűlését a Brau. A jó osztalékfizető részvények közé tartozó papírban várhatóan ezúttal sem kell csalódniuk a befektetőknek, a társaság igazgatósága ugyanis - akárcsak tavaly - a törzsrészvények után 16, az elsőbbségi részvények után 17 százalékos osztalék kifizetését javasolja. A tőzsdén ez utóbbi - 3000 forintos névértékű - sorozat forog, így papírjaik után 510 forintra számíthatnak majd a részvényesek. Az anyacég menedzsmentje ugyan többször is igyekezett lehűteni az esetleges felvásárlással kapcsolatos spekulációkat (NAPI Gazdaság, 2003. február 7., 9. oldal), ám a vezetőség javaslatára - biztos, ami biztos - a közgyűlés pontosítja majd az alapszabály tőzsdei kivezetéssel kapcsolatos pontjait is.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet