Az európai piacokhoz hasonlóan a Budapesti Értéktőzsdén is csak a nap elején érződött némi optimizmus, a nyitás utáni pillanatokban előző értékénél 80 ponttal magasabbra ugrott az index. A nap további részében azonban már az elhúzódó háborútól tartó befektetők eladásai nyomták rá bélyegüket a kereskedésre, egész napra lassú lemorzsolódásra ítélve a BUX-ot, amely záráskor már szerdai értékénél 0,2 százalékkal kevesebbet, 7381 pontot mutatott. A virtuális parkett tegnap sem volt túl pezsgőnek nevezhető, a piacon megfordult részvények összértéke alig haladta ugyanis meg a 4 milliárd forintot.
Habár a nemzetközi piacokon tovább zuhant az olajár, ezúttal ez nem eredményezte a Mol-papírok árfolyamának erősödését. Az olajipari részvény ugyan reggel egészen 5220 forintig drágult, ám a bizonytalankodó befektetők zárásra előző áránál 30 forinttal mélyebbre, 5100 forintra szorították a jegyzést.
Nem tudta az előző két nap jó teljesítményét megismételni a Matáv kurzusa, a távközlési papírok jegyzése 745 forintra esett vissza. A szerdán stagnáló Richter-árfolyam 1,1 százalékkal, 14 285 forintra gyengült, míg a pillanatokra 7 ezer forinton is forgó szektortárs Egis részvényei 0,6 százalékkal erősödtek.
A vezető részvények közül egyedül az opciós részvényprogram keretében sajátrészvény-állományát tovább csökkentő OTP tudott drágulni: a bankpapír árfolyama 0,6 százalékkal kúszott magasabbra.
