Európa vezető tőzsdéin ugyan folytatódott a száguldás, az öreg kontinens vezető mutatói újabb 5-6 százalékkal kapaszkodtak feljebb pénteken, ám a budapesti kereskedésben ez alig-alig éreztette hatását. A reggeli órákban ugyan felfelé vette az irányt a pesti mutató, ám lendülete hamar semmivé foszlott, s a nap legnagyobb részében az árak lemorzsolódása volt megfigyelhető. Komolyabb támaszt nyújtani képes blue chip híján a BUX előző értéke alatt 0,1 százalékkal, 7261 ponton zárta a hét utolsó kereskedési napját.
Délig közel három százalékot erősödött a Matáv jegyzése, a csúcson 742 forintot is fizettek a távközlési részvényekért. A befektetők többsége azonban ilyen áron túlértékeltnek találhatta a papírt, eladásaik ugyanis zárásra 725 forintra szorították le a kurzust. Reggel egy százalékra megközelítette a lélektaninak mondott ötezer forintos határt a Mol árfolyama, ám ezt a szintet nem volt képes sokáig tartani, s zárásra 4900 forintra csúszott vissza.
A Richter részvényei szerény forgalom mellett 2 százalékot veszítettek értékükből, míg a szektortárs Egis hasonló mértékű erősödést könyvelhetett el. Az OTP-papírok 2 forinttal lettek olcsóbbak.
Jelentős forgalom mellett drágultak a csütörtökön tulajdonosi átrendeződésen átesett társaságok, a Zalakerámia részvényei 2,4, a BorsodChem-papírok 0,7 százalékkal értek többet. Meglepő száguldásba kezdtek a nemrég még éves minimumukon forgó Antenna-részvények, a műsorszóró jegyzése 6,7 százalékkal ugrott magasabbra pénteken.
