BUX 139506.72 0,15 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dematerializál a Raiffesien és a CIB is

2002. december 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF engedélyével nemrég módosult a Raiffeisen- és a CIB-alapcsalád tagjainak kezelési szabályzata. A Raiffeisen Alapkezelő Rt. illetékesétől megtudtuk: náluk a változások elsősorban a befektetési jegyek dematerializációjának előkészítése érdekében voltak szükségesek, a befektetők zömét lényegében nem érintik. A papírokat egyébként várhatóan december 9-én alakítják át. (A befektetési jegyeket az idén egymás után konvertálják át a hazai alapkezelők csak dematerializált formában létező, ki nem nyomtatott sorozatokká.)
Ezzel egy időben más területeken is bevezettek néhány technikai módosítást. Így törölték a pénzpiaci eszközök köréből az úgynevezett inverz repomegállapodásokat. A több alapnál kivetett, az öt banki napon belüli visszaváltásokra vonatkozó, 2 százalékos emelt szintű visszaváltási jutalék számításának metódusát pontosították. Így bevezették azt a rövid idő alatt, de több részletben eszközölt, nagy összegű (összesen 100 millió forint feletti) tételekre is és kiterjesztették a visszaváltás helyett más alapba áttett összegekre. (A hasonló büntetőjutalékokat az alapkezelők sok helyen a túl rövid, jellemzően pár napos időszakokra játszó befektetők elriasztására, az alapok hozamának megőrzése érdekében alkalmazzák.)
A CIB-alapcsalád tagjait szintén dematerializálják, és, amint az alapkezelőnél elmondták, az összes változtatás az ezzel kapcsolatos technikai módosításokat takarja, érdemben semmi nem változik.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet