December 10-ére rendkívüli közgyűlést hívott össze a Concorde Értékpapír Rt., amelynek napirendjén az első 10 havi mérleg és eredménykimutatás elfogadása, valamint osztalékelőleg kifizetése szerepel. A legnagyobb hazai független brókercégnek tartott társaság a tavalyi szűk esztendőt is nyereséggel volt képes zárni - igaz, akkor a 117 millió forintos adózott eredményből nem fizetett ki tulajdonosainak -, az idei év pedig akár jobb is lehet annál. A tőzsdei forgalom általánosan megfigyelhető felfutásán kívül a brókercég piaci részesedésén is javíthat: míg 2000-ben a tőzsdei részvény-, illetve összforgalmat tekintve 4., illetve 5. helyen állt, addig tavaly már mindkét kategóriában a második volt. Az idei első 10 hónap statisztikái szerint pedig mindkét területen az első helyen állt.
A társaság 2000-ben 428 millió forintos nyereségéből 265 millió forint osztalékot fizetett ki. Tavaly év végén saját tőkéje 1,8 milliárd forint körül volt, jegyzett tőkéje változatlanul kereken egymilliárd forint.
E. J.
